Postęp w technice okiennej przyczynia się do istotnej redukcji kosztów ogrzewania. Dobra izolacja cieplna oraz wysoka szczelność są tutaj istotnym kryterium. Jednakże w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach, bez odpowiedniej wentylacji, mogą powstawać grzyby pleśniowe oraz inne szkody budowlane. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do naszej oferty pełną gamę nawiewników najlepszych producentów.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą przedstawioną poniżej:

 

 

Nawiewniki Aereco:

 

Higrosterowane

 

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC, drewnianych i aluminiowych. przepływ powietrza nawiewników wynosi 5-35 m3/h. Można zamontować je w oknach nowych, jak i już istniejących. Strumień przepływu powietrza jest uzależniony od zawartości pary wodnej (wilgotności względnej) wewnątrz pomieszczenia, tzn. od zanieczyszczenia powietrza wynikającego z wykonywania czynności, takich jak pranie, gotowanie, suszenie itp.

 

EMM - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ znajduje się po lewej stronie.
EMM

 

EHA - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ znajduje się po prawej stronie.
EHA

 

Ciśnieniowe

 

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC i drewnianych (nawiewnik 2MO jest przeznaczony również do okien aluminiowych). Można zamontować je w oknach nowych, jak i już istniejących. Ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnienia na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Dzieje się tak do poziomu różnicy ciśnień, przy którym wydajność nawiewnika osiąga wartość maksymalną. Przy dalszym wzroście skrzydełka odchylają się ograniczając ilość doprowadzanego powietrza. Taka sytuacja może być spowodowana, np. podmuchem wiatru. Użytkownik ma możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.

 

AMO - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 22/30/45 m3/h.
AMO

 

AMI - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 22-30 m3/h.
AMI

 

AMU - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 22/30 m3/h.
AMU

 

AMA - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 22/30 m3/h.
AMA

 

2MO - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 22/30 m3/h.
2MO

 

EFR - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 6-30 m3/h.
EFR

 

 

Ręcznie sterowane

Nawiewniki przeznaczone do okien PVC i drewnianych. Można zamontować je w oknach nowych, jak i już istniejących. Ilość dostarczanego powietrza zależy od położenia przysłony. Użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, decydując o ilości dostarczanego powietrza. Ręcznie zmieniając położenie przepustnicy nawiewnika. Nawiewniki sterowane ręcznie najczęściej stosowane są w miejscach, gdzie przepisy ograniczają użycie nawiewników higrosterowanych i ciśnieniowych, np. w przypadku doprowadzenia powietrza do pomieszczeń mieszkalnych z urządzeniami gazowymi takimi jak piece, termy, podgrzewacze.

 

EMF - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 5-35 m3/h.
EMF

 

EFF - prawidłowo zamontowany posiada wylot powietrza skierowany do góry. Jego przepływ powietrza: 6-30 m3/h.
EFF

 

Wszystkie nawiewniki AERECO są dostępne w trzech podstawowych kolorach: Biały - RAL 9003, Kasztanowy - RAL 8017, Dębowy - RAL 8001. Istnieje możliwość lakierowania nawiewników ciśnieniowych, sterowanych ręcznie oraz okapów na dowolny kolor palety RAL.

 

Nawiewniki Ventair:

 

Ciśnieniowe

 

Nawiewniki VENTAIR II TRDn i VENTAIR II sterowane różnicą ciśnień służą do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.


 

Higrosterowane

 

Nawiewniki powietrza VENTAIR HIGROSTER służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Działają samoczynnie, realizują ideę energooszczędnej wentylacji higrosterowanej stabilizując dodatkowo poziom wilgoci w pomieszczeniach. Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

REHAU AirComfort samoczynnie reguluje klimat w pomieszczeniu, zapewniając dopływ odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Przy wzrastającym parciu wiatru, czuły mechanizm nawiewnika, działający bez konieczności podłączenia prądu elektrycznego, zamyka się samoczynnie blokując cyrkulację powietrza. System AirComfort zapewnia przyjemny, zdrowy klimat w pomieszczeniach, optymalizując bilans energetyczny i chroniąc przed nadmierną wilgotnością powietrza.


Zalety:

 • polepszona wymiana zużytego powietrza na świeże, lepszy klimat w pomieszczeniu
 • regulacja wilgotności w pomieszczeniu
 • znikoma możliwość tworzenia grzybów pleśniowych
 • samoczynna regulacja
 • zabezpieczenia antywłamaniowe pozostają nienaruszone
 • izolacyjność akustyczna do klasy 4
 • ukryty w rowku skrzydła, niewidoczny
 • nawiewnik dostępny w kolorach uszczelek - szarym lub czarnym
 •  

Nawiewniki Radaks:


Radaks

 

Pomorska firma "RADAKS" s.c. proponuje nawietrzak kompaktowy, zapewniający stały dopływ powietrza. Okna wyposażone w takie nawietrzaki umożliwiają systematyczne usuwanie z pomieszczenia dwutlenku węgla i wilgoci powodującej zagrzybienia, bez konieczności otwierania okna. Jest to szczególnie korzystne w okresie zimowym, gdy tak wiele środków przeznaczamy na ogrzewanie, a otwieranie okien jest ogromną stratą energetyczną.

Zalety:

 • optymalna wymiana powietrza w pomieszczeniu
 • brak przeciągu przy nie korzystnych warunkach atmosferycznych
 • zachowanie wszystkich przepisów i norm prawnych
 • wykluczone błędy obsługi przez mieszkańców
 • doskonała izolacyjność akustyczna