Systemy przesuwne

Ok-Pal - Okna i drzwi

VISOGLIDE

 

VISOGLIDE to system drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Wszystkie profile tego systemu są trójkomorowe. Szerokość ościeżnicy 99mm lub 155mm, szerokość skrzydła: 43mm. Zastosowanie dwu- i trójtorowych szyn jezdnych, po których przemieszczają się skrzydła, pozwala na otworzenie znacznych przestrzeni. Umieszczenie wózków pod elementami ruchomymi eliminuje niebezpieczeństwo obwieszania się drzwi. Możliwości stosowania wypełnień od 4 do 29mm. Możliwe kombinacje dwu, trzy, cztero i sześcioelementowe na bazie ościeżnicy dwu- lub trójtorowej.

Ok-Pal - Okna i drzwi

VISOGLIDE HS

 

Podsystem VISOGLIDE HS to wariant systemu drzwi przesuwnych z możliwością zastosowania okuć podnoszono-przesuwnych. Wysokość skrzydła jest tak dobrana, aby wewnątrz zmieścił się mechanizm coraz popularniejszych okuć podnoszono przesuwnych.

Ok-Pal - Okna i drzwi

VISOGLIDE LIGHT

 

Profile podsystemu VISOGLIDE LIGHT mają taką samą konstrukcję jak system VISOGLIDE, ale pozbawione są przekładki termicznej. Przekładka ta jest zastępowana aluminiową, ekstrudowaną, tłoczoną ścianką.

Ok-Pal - Okna i drzwi

SUPERGLIDE

 

SUPERGLIDE to system drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Wszystkie profile tego systemu są trójkomorowe. Głębokość ościeżnicy 116 mm (2 tory) lub 181 mm (3 tory), głębokość skrzydła 51 mm. Jako listwy szklące stosuje się listwy popularne w systemach okienno-drzwiowych. Istnieje możliwość zatopienia ościeżnicy w warstwach posadzkowych, tak żeby uniknąć pojawienia się sztucznego progu. Zastosowanie dwu - i trójtorowych szyn jezdnych, po których przemieszczają się skrzydła, pozwala na otworzenie znacznych przestrzeni. Umieszczenie wózków pod elementami ruchomymi eliminuje niebezpieczeństwo obwieszania się drzwi. Możliwe kombinacje dwu, trzy, cztero i sześcioelementowe na bazie ościeżnicy dwu- lub trójtorowej.

 

MONORAIL to podgrupa systemu SUPERGLIDE o podwyższonej izolacyjności termicznej. Ukształtowanie ościeżnicy drzwi przesuwnych, w której bezpośrednio można mocować wypełnienia, wpływa pozytywnie na ekonomię. W tradycyjnych systemach przesuwnych Aliplast, części stałe w oknach przesuwnych wykonywane są ze skrzydeł i mocowane na stałe. Zaletą jest możliwość stosowania typowych dla innych systemów listew szklących i uszczelek.